KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14099048
nr 1409 9048
Gudrun Arninge
(1912-1994), Sverige
Oljemålning, Kustbild. Signerad. Olja på papper. Bildmått: 23x31 cm, yttermått inklusive ram: 40x50
Gudrun Arninge, född 1912 i Arvika, död 1994, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 20:32:19
21/7 09:00:54
Gudrun Arninge
Läs mer om Gudrun Arninge